Estonya "University Of Tartu" Bursları

 

ESTONYA “UNIVERSITY OF TARTU” MASTER BURS İMKÂNLARI;

Demokrasi ve Yönetişim: Bu programa toplam olarak 25 öğrenci alınır. Başvuru sıralamasında ilk 14 arasında yer alanlar tam eğitim bursu alırlar. Tam zamanlı olarak kendilerine verilen dersleri başarıyla geçenler eğitim ücreti ödemezler. Öğrenci bir dönemde kendisine yüklenen 30 krediden en az 24’ünü tamamlamak zorundadır. Kredilerini tamamlayamayan öğrenciler eksik kredi başına €53 öderler.


Ses Mühendisliği Sanatları: Bu programa toplam olarak 10 öğrenci alınır. Başvuru sıralamasında ilk 2 arasında yer alanlar tam eğitim bursu alırlar. Tam zamanlı olarak kendilerine verilen dersleri başarıyla geçenler eğitim ücreti ödemezler. Öğrenci bir dönemde kendisine yüklenen 30 krediden en az 24’ünü tamamlamak zorundadır. Kredilerini tamamlayamayan öğrenciler eksik kredi başına €67 öderler.


Uluslararası İlişkiler ve Bölgesel Çalışmalar: Bu programa toplam olarak 25 öğrenci alınır. Başvuru sıralamasında ilk 14 arasında yer alanlar tam eğitim bursu alırlar. Tam zamanlı olarak kendilerine verilen dersleri başarıyla geçenler eğitim ücreti ödemezler. Öğrenci bir dönemde kendisine yüklenen 30 krediden en az 24’ünü tamamlamak zorundadır. Kredilerini tamamlayamayan öğrenciler eksik kredi başına €53 öderler.


Robotik ve Bilgisayar Mühendisliği: Bu programa toplam olarak 20 öğrenci alınır. Başvuru sıralamasında ilk 19 arasında yer alanlar tam eğitim bursu alırlar. Tam zamanlı olarak kendilerine verilen dersleri başarıyla geçenler eğitim ücreti ödemezler. Öğrenci bir dönemde kendisine yüklenen 30 krediden en az 24’ünü tamamlamak zorundadır. Kredilerini tamamlayamayan öğrenciler eksik kredi başına €60 öderler.


Bilgisayar Bilimi: Bu programa toplam olarak 50 öğrenci alınır. Başvuru sıralamasında ilk 45 arasında yer alanlar tam eğitim bursu alırlar. Tam zamanlı olarak kendilerine verilen dersleri başarıyla geçenler eğitim ücreti ödemezler. Öğrenci bir dönemde kendisine yüklenen 30 krediden en az 24’ünü tamamlamak zorundadır. Kredilerini tamamlayamayan öğrenciler eksik kredi başına €45 öderler.


Finansal Matematik: Bu programa toplam olarak 10 öğrenci alınır. Başvuru sıralamasında ilk 8 arasında yer alanlar tam eğitim bursu alırlar. Tam zamanlı olarak kendilerine verilen dersleri başarıyla geçenler eğitim ücreti ödemezler. Öğrenci bir dönemde kendisine yüklenen 30 krediden en az 24’ünü tamamlamak zorundadır. Kredilerini tamamlayamayan öğrenciler eksik kredi başına €53 öderler.


Felsefe: Bu programa toplam olarak 15 öğrenci alınır. Başvuru sıralamasında ilk 10 arasında yer alanlar tam eğitim bursu alırlar. Tam zamanlı olarak kendilerine verilen dersleri başarıyla geçenler eğitim ücreti ödemezler. Öğrenci bir dönemde kendisine yüklenen 30 krediden en az 24’ünü tamamlamak zorundadır. Kredilerini tamamlayamayan öğrenciler eksik kredi başına €60 öderler.


Yazılım Mühendisliği: Bu programa toplam olarak 60 öğrenci alınır. Başvuru sıralamasında ilk 54 arasında yer alanlar tam eğitim bursu alırlar. Tam zamanlı olarak kendilerine verilen dersleri başarıyla geçenler eğitim ücreti ödemezler. Öğrenci bir dönemde kendisine yüklenen 30 krediden en az 24’ünü tamamlamak zorundadır. Kredilerini tamamlayamayan öğrenciler eksik kredi başına €53 öderler.


Estonya'da Üniversite Bursu ǀ Estonya'da Eğitim Bursu

Can Akademi

Müeyyedzade Mah. Serdar-ı Ekrem Cd. No:4 Galata, 34425 Beyoğlu | İSTANBUL

Bize Ulaşın

Tel : 02129636348 - 05533130773
Email : can@akademiko.net

Bizi Takip Edin